Poslední letošní Jizerka

Poslední víkend Jizerské ligy nemohl dopadnout lépe. Počasí jako v srpnu, extraligové tratě, ale hlavně… hlavně nás čekaly souboje v celkovém umístění, protože ani v jedné kategorii o nejvyšších příčkách nebylo rozhodnuto. Ano, to byl víkend ve znamení Benešova a Radimovic.

Jako první nás přivítali pořadatelé z Benešova na jejich krásném hasičském areálu Podolí, který je situován hned u břehu řeky Jizery. Ani v tomto případě tomu není jinak, a bez těchto pořadatelů bychom si jizerskou ligu jen stěží dokázali představit. Vždy nám připraví velmi kvalitní trať, bohaté občerstvení a posezení po soutěži je vždy víc než legendární ☺ „Raketou na Mars“ i tak se dá vystihnout nejrychlejší útok v mužské kategorii, který předvedli kluci z Frýdštejna a právem si odvezli zlato (č. 16.40), hned za nimi skončil Renmotor Jinolice (16.64) a bronz za rovných 17 vteřin si odvezli celkový vítězové z Dubence. V ženské kategorii zvítězily holky z Košťálova (17.03), stříbrnou příčku vybojovali holky ze Sychrova (17.62) a bronz urvaly holky z Bechova (18.08.)

V neděli jsme se přesunuli do Radimovic na jejich pohádkovou dráhu, která sousedí v tak těsné blízkosti se zámkem Sychrov a obcí Sychrov, že se říká, že na startu stojíte v Radimovicích, ale útok zakončujete na Sychrově :-D Velký výběr z občerstvení, velkolepé ceny, nádherné a originální medaile řadí „Sychrovský pohár“ rozhodně mezi TOP soutěže celého seriálu. Mužskou kategorii ovládl Dneboh a za čas 16.63 si odvážejí zlatou medaili, na druhém místě skončil Frýdštejn (16.63) a stupně vítězů završil Renmotor Jinolice (17.01). Další zlatý víkend to byl pro holky z Košťálova (16.92), stříbro si odvezly modro žluté střely z Kosmonos (17.14.) a bronz patřil holkám z Pěnčína (17.22).